VEGAN STARTER PACK

14. října 2018 v 10:31 | Vegan Vampire
Na začátek tohto článku bych jen chtěla upozornit, že k veganství automaticky přijímám i zero waste. Odpad na souši i ve vodách je obrovským problémem, stejně tak jako velkochovy a lov zvířat. Zkrátka veganství a zero waste jsou propojené a dává to smysl.

Takže co je dobré si opatřit hned do začátku?

1. Vlaatní láhev na vodu, krabičky na potraviny, nákupní tašky a pytlíky
Proč? - láhev na vodu nám ušetří spousty peněz za kupované nápoje a spolu s tím i hromady odpadu. Pokud chcete bublinkovou vodu, tak se prodávají výrobníky. Bombička na bublinky se dá znovu plnit, kde Vám poradí prodejce. Většinou je to v kamenných prodejnách. Chuť vyladíte sirupem a je to.
Krabičky na potraviny jsou také samozřejmostí. Na svačinu, oběd, jídlo na zítra do lednice, do mrazáku. Uložit do nich můžete cokoli co máte na víc a můžete to tak využít později.
Nákupní tašky a pytlíky jsou in a vydrží věky. Můžete si je ušít sami, nebo na internetu jsou desítky eshopů, které nabízejí i nákupní sety! Igelitové sáčky a tašky zamořují životní prostředí, trhají se, vypadají blbě, potraviny v nich dlouho nevydrží.

2. Mixér
Proč? - výroba vlastních roslinných mlék, pomazánek, nebo šťáv a smoothieček je u vegana vcelku běžná věc. Mixér nám usnadní spoustu práce a i peněz. A navíc si můžete udělat všechno podle svých představ. Jen k výběru toho správného mixéru: určitě zvolte stolní typ a s co nejlepším výkonem. Pokud se chystáte i na oříšková másla, je výkon velmi důležitý.
Já si se svým mixérem, od Philipsu, o takových věcech mohu nechat jen zdát. Oříšky nezpracuje úplně dohladka, jen do jakési polopasty. Což je nic moc. Takže tak.

3. Knihy, kuchařky, weby, eshopy, prodejny
Proč? Usnadní Vám začátky, dozvíte se vše potřebné, budete vědět kde co koupit a snadněji si nastřádáte seznam oblíbených receptů ke všem příležitostem. Stačí zagooglit např. vegan kuchařka, vegan recepty, vegan eshop... V každém supermarketu najdete sposty produktů s označením vegan, regály s rostlinnými mléky a jogurty, tofu, apod. Nejde o nic složitého.

4. Inspirace a infromace o jídelníčku
Existuje celý seznam bloggerů a youtuberů, kteří se dělí s ostatními o to, co zrovna ten den snědli, nebo jak vypadá jejich týdenní jídelníček. To je super základ do začátků. Najdete mezi nimi obyčejné lidi, nebo i sportovce a jedince s nerůznější úpravou stravování (bezlepkové, bez cukru,apod.). Takže výběr je bohatý. V některých knihách o vegan stravování jsou také uvedeny jídelníčky pro představu, nebo i nákupní seznami :)

5. Omezit odpad
Jak už jsem psala na začátku, k veganství neodmyslitelně patří i ekologie. Proto se prosím snažte omezit, nebo ještě lépe vyloučit, spotřebu plastů a nereciklovatelného odpadu. Kupujte jen to, co opravdu potřebujete a přemýšlejte jetli by to nešlo udělat ekologičtěji. A to především v kosmetice a drogerii. Mohu doporučit bezobalové obchody!

+ Nadhled
Můžete se setkat s otravnými otázkami a poznámkami, nelehkými situacemi, nebo nedostatkem informací. Nikdo není dokonalý a každý děláme chyby. Pořád je se co učit a chyby jsou toho důkazem. Důležité je nevzdávat se a vytrvat. Začátky jsou vždycky těžké ale pak to stojí za to :)

 


Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 7:28 | Reagovat

Souhlasím :) veganem lze být i bez těchto věcí, ale minimálně ty informace jsou fakt důležité :)
... A mixér :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.